Zdrowie przyszłej mamy

Ciąża to okres, na temat którego krąży wiele różnych mitów. Z jednej strony jawi się on jako sielanka, wspaniały, przepełniony pozytywnymi emocjami okres oczekiwania na upragnione dziecko, który upływa przyszłej mamie na obdzielaniu uśmiechem wszystkich wokół, urządzaniu pokoju dla maluszka czy też prasowania po raz których całej noworodkowej wyprawki. Z drugiej strony mówi się o ciąży jako o brzemieniu, o ogromnych problemach ze spaniem, poruszaniem się, o wymiotach, przybieraniu na wadze czy też dolegliwościach powodowanych przez ogromne wahania poziomu różnych hormonów w tym czasie. Prawda jak zwykle nie tylko leży gdzieś w środku, ale także jest zależna od każdej kobiety: każda z pań w inny sposób przeżywa swoją ciążę. Niezależnie jednak od tego, czy w czasie tych dziewięciu miesięcy unosimy się z głową w chmurach czy też spędzamy całe dnie w łóżku trzeba koniecznie pamiętać, by zadbać o swoje zdrowie, tym samym troszcząc się o zdrowie swojego dziecka.

 

Kontrole u ginekologa to za mało

 

Każda ciężarna powinna regularnie stawiać się w gabinecie ginekologicznym, gdzie lekarz będzie oceniał rozwój ciąży. To jednak nie jest wystarczające przygotowanie to szczęśliwego rozwiązania: konieczna jest także zmiana różnych nawyków, które w tym wyjątkowym okresie mogą się okazać szkodliwe.

 

Fachowa pomoc

 

Bardzo ważne jest, aby w stanie błogosławionym nie podejmować samodzielnie decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistów: lekarza czy też położnych, które zatrudnione są praktycznie w każdej przychodni.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.