Migrenowy ból głowy

Ból głowy to z pewnością najczęstsza dolegliwość bólowa Polaków – świadczą o tym rozliczne badania oraz testy. Głowa co jakiś czas albo wręcz codziennie boli niemalże każdego z nas. Tego rodzaju dolegliwości pojawiają się z przeróżnych powodów: bo za długo spaliśmy, bo za krótko spaliśmy, bo ciśnienie jest za niskie, bo ciśnienie jest za wysokie, bo zabalowaliśmy poprzedniego wieczoru, bo jesteśmy zbyt zestresowani i tak dalej, i tak dalej. Zapewne jednak wszyscy, którzy tego doświadczyli, zgodzą się, że nie ma nic gorszego od migrenowego bólu głowy. To okropna dolegliwość, która nie tylko utrudnia, ale często wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie: bardzo wiele osób atak migreny, który może trwać nawet parę dni, po prostu spędza w łóżku. Co gorsza nie ma jakiegoś skutecznego leku, który pozwalałby na rozwiązanie tego problemu, istnieją tylko mniej lub bardziej efektywne metody ograniczające dolegliwości bólowe.

 

Spokój i cisza

 

Jeżeli nasze zdrowie znowu cierpi z powodu ataku migreny, a zażyte środki przeciwbólowe nie dają praktycznie żadnych rezultatów, tym, co nam pozostaje, jest stworzenie komfortowego miejsca, w którym po prostu przeczekamy atak. Powinno to być miejsce ciche i spokojne, zacienione oraz przewiewne. Dzięki zachowaniu takich warunków istnieje szansa, że w miarę szybko uporamy się z tym bólem głowy.

 

Zmiany w diecie

 

Istnieje sporo teorii związanych z rodzajem spożywanych produktów a częstotliwością ataków migreny. Warto zatroszczyć się o swoje zdrowie i wypróbować różne diety – może któraś z nich uwolni nas od tego problemu, spróbować przecież nie zaszkodzi.

3 komentarze

  1. Ból głowy może niestety znacznie obniżać jakość naszego życia. Pracując jako dietetyk kliniczny z kobietami w ciąży często spotykam się z tą dolegliwością. Bardzo duży wpływ na zapobieganie i łagodzenie dolegliwości bólowych ma odpowiednio skomponowany jadłospis, unikanie stresu, masaże, unikanie hałasu, używek.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.