Dentysta – jeden z najmniej lubianych lekarzy

Jeżeliby zapytać wybranych losowo osób, na pewno każdy potwierdziłby, że zdrowie to bardzo ważne zagadnienie. Ale jeśli już spytać dokładnie o regularność wizyt w gabinecie stomatologicznym, zapewne miny będą już nietęgie – mimo tak ogromnego postępu technicznego, wszelkiego rodzaju udogodnień, ułatwień oraz najnowocześniejszych znieczuleń. W większości z nas drzemie zupełnie irracjonalny lęk przed dentystą. Boimy się nawet nie samego bólu, ale faktu, że ktoś będzie coś robił w naszej jamie ustnej. Często ta obawa wynika z tego, że nasze zęby są już w tak fatalnym stanie, że po prostu wstydzimy się pokazywać je komukolwiek, że wolimy już żyć z bólem i na okrągło niemalże zażywać środki przeciwbólowe niż podjąć żmudną i często dość nieprzyjemną terapię, dzięki której moglibyśmy cieszyć się zdrowym, lśniącym, białym uśmiechem.

 

Tworzenie zdrowych nawyków

 

W oswajaniu lęku przed dentystą ważne są tak zwane działania u podstaw – trzeba szczególnie zwracać uwagę na to, w jaki sposób i jak często zęby myją nasze dzieci i od najmłodszych lat wybierać się z nimi na wizyty kontrolne. W takich sposób sprawimy, że stomatolog będzie dla nich takim samym lekarzem jak pediatra.

 

Nowoczesne gabinety

 

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko względy estetyczne – chore zęby stanowią wrota zakażeń dla wielu niebezpiecznych wirusów i bakterii. Współcześnie stomatolodzy są w stanie skutecznie poradzić sobie nawet z bardzo zaawansowanymi ubytkami: wszystko to dzięki zaawansowanej technologii, której przykładem są znajdujące się w gabinetach urządzenia.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.